Matcha Çayı, Maça Çayı, Maça Tozu, Maça Yeşil Çay, Matcha Premium Japanese Tea

orjinal maça çayı
maça çayı sipariş
doğal matcha çayı

Maça Çayı İçeriği nedir?

Maça Çayı İçeriği nedir?

Maça çayı içeriği, tamamen doğadan gelen lezzeti ve özünden oluşmaktadır. Uzakdoğu'da yetişen bu bitki bir yeşil çay türüdür. Yeşil çayın yaprakları içim sırasında kullanılmaz. Maça çayı ise tam tersi olarak yaprakları ile birlikte içilir. Bu özelliği onun vücuda direkt olarak etki etmesine yardımcı olmaktadır. Toplandığı sırada yaklaşık olarak 1-2 hafta süre gölgede bekletilen bu bitki klorofil açısından oldukça zengin hale gelmektedir. Yaprakları klorofil sayesinde daha yeşil ve daha parlak olmaktadır. Bu da bitkinin antioksidan özelliğini arttırmaktadır.

Antioksidan açısından oldukça zengin olan matcha premium japanese tea çayının içeriğinde aynı zamanda c vitamini, çinko, magnezyum, selenyum ve krom bulunmaktadır. C vitamini bağışıklığın güçlenmesi açısından oldukça önemlidir. Hastalıklara karşı koruyu ve önleyici etki yaratan bu vitamin vücut için oldukça önemlidir. Çinko bağışıklık sisteminin düzenlenmesi, hastalıkların önlenmesi, soğuk algınlığını önleme, diyareyi temizleme ve çabuk öğrenme gibi birçok olumlu etkiye olanak sağlamaktadır. Magnezyum vücuttaki enerji döngüsünün gerçekleşmesi için oldukça önemlidir. Enerji verici reaksiyonların birleşmesini sağlayan bir mineraldir. Bu nedenle vücut için önemli ve gereklidir. Selenyum antioksidan özelliği bulunan e vitamini sayesinde vücudu kanser gibi hastalıklara karşı sağlar. Sağlıklı hücrelerin çoğalmasına etki eder ve böylece birçok hastalık için önleyici etkiler yaratır. Krom ise insülin etkinliği arttırır ve vücut için birçok fayda sağlar.

Tamamen doğal bir içerikten meydana gelen ve içerisinde zengin vitamin ve mineraller barındıran matcha çayı sağlıklı için son derece faydalıdır. Kilo verme sürecinde vücudun direnç kaybetmesini önleyen bir içeriğe sahiptir. Kalıcı olarak zayıflama sağlarken aynı zamanda sağlamış olduğu tokluk hissi sayesinde enerjik ve zinde olmanıza yardımcı olmaktadır. Yağ yakıcı içeriği sayesinde kısa süre içerisinde sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz konusunda sizlere destek oluyor.

matcha çayı sipariş
maça zayıflama çayı yorumlar
Yorum Yaz
Yorumlar
Kevser Mercan Maça çayı içeriği tamamen doğal olduğu için gerçekten tam bir etki görebiliyorsunuz. Ben kullandım herhangi bir yan etki görmedim. Bitkisel bir içerik var ve gerçekten enerjik olmayı sağlıyor. Tok tutuyor.
Nergis Yalçın Bu ürün matcha bitkisinden elde edildiği için kimyasal bir bileşen yokmuş. Hatta japonların favori içeceği olarak gösteriliyor. Benim midemde hazımsızlık problemi vardı ve aynı zamanda bağırsaklarım yavaş çalışıyordu. Bu bende kilo yapıyordu. Bu çay sayesinde bunların hepsi geçti. Şimdi metabolizmam daha hızlı ve faydalarını görebiliyorum.